Czytaj dalej Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej
Archiwum kategorii: Triduum Paschalne
Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej
Triduum Paschalne w naszej parafii – galeria
Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej
Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej
- Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w Kościele WIELKI TYDZIEŃ. Bezpośrednio rozważamy najważniejsze wydarzenia historii naszego zbawienia: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Naszego Pana Jezusa Chrystusa.
- Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi stanu epidemii przypominam o dyspensie udzielonej przez Metropolitę Lubelskiego odnośnie obowiązku uczestniczenia w Mszach św. W duchu odpowiedzialności i roztropności zachęcam do uczestnictwa poprzez transmisje. Przypominam, że obowiązuje ograniczenie możliwości przebywania w kościele do 60 osób. Obchody Triduum Paschalnego będą transmitowane na naszej stronie internetowej.
- Przypominam, że osoby pragnące przyjąć Komunie św. na rękę ustawiają się na początku i przyjmują jako pierwsze. Jednocześnie przypominam o obowiązku zakrywania twarzy i nosa oraz dezynfekcji rąk przy wchodzeniu do kościoła.
- W Wielkim Tygodniu każdego dnia od godz. 1630 będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. W Wielki Piątek dyżur w konfesjonale od 800 do 1200 i później od 1400 do 1700. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od 9.00 do 15.00 co pół godziny. Do poświęcenia ustawiamy się w kościele i na zewnątrz kościoła. W tym czasie także możliwość skorzystania ze spowiedzi. Bardzo proszę o przestrzeganie zasad określających ilość osób i odległości pomiędzy osobami.
- WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. O godz. 1800 w naszym kościele parafialnym Msza św. Wieczerzy Pańskiej, nasze dziękczynienie za dar Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii.; Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” i adoracja do 22.00
- WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Tego dnia nie jest sprawowana Msza św. O godz. 1730 – Droga Krzyżowa, a o 1800 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku: czytanie Męki Pańskiej, uroczysta modlitwa Kościoła, odsłonięcie i adoracja Krzyża, Komunia święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu w grobie i odśpiewana zostanie III część Gorzkich żali. Adoracja do 23.00
- WIELKA SOBOTA – WIGILIA PASCHALNA. Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 2100: zapalenie paschału, liturgia słowa, pobłogosławienie wody chrzcielnej z odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego. Obrzędy Wigilii Paschalnej zakończy uroczysta Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego i błogosławieństwo Rezurekcyjne.
- WIELKANOC – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
- Msze św. od godz. 830 wg porządku niedzielnego.
- Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na budowę naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.