Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej

 1. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w Kościele WIELKI TYDZIEŃ. Bezpośrednio rozważamy najważniejsze wydarzenia historii naszego zbawienia: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Naszego Pana Jezusa Chrystusa.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 3. SPOWIEDŹ W WIELKIM TYGODNIU. W Wielkim Tygodniu każdego dnia od godz. 1700 będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. W Wielki Piątek dyżur w konfesjonale od 800 do 1200 i później od 1400 do 1700.
 4. POŚWIĘCENIE POKARMÓW I SPOWIEDŹ. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od 900 do 1500 co pół godziny. Do poświęcenia ustawiamy się w kościele i na zewnątrz kościoła. W tym czasie także możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 5. Na stoliku z tyłu kościoła są wyłożone baranki wielkanocne i świece Caritas tzw. „Paschaliki”. Zachęcamy do nabycia.
 6. Serdecznie proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła we wtorek 12 kwietnia po Mszy św. o godz. 1800
 7. WIELKI CZWARTEKpamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.  O godz. 1800 w naszym kościele parafialnym Msza św. Wieczerzy Pańskiej, nasze dziękczynienie za dar Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii.; Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „Ciemnicy” i adoracja do 2200
 8. WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły. Tego dnia nie jest sprawowana Msza św. O godz. 1715 – Droga Krzyżowa, a o 1800 rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku: czytanie Męki Pańskiej, uroczysta modlitwa Kościoła, odsłonięcie i adoracja Krzyża, Komunia święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu w grobie i odśpiewana zostanie III część Gorzkich żali. Adoracja przez całą noc.
 9. WIELKA SOBOTA – WIGILIA PASCHALNA. Obrzędy Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 2100: zapalenie paschału, liturgia słowa, pobłogosławienie wody chrzcielnej z odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego. Obrzędy Wigilii Paschalnej zakończy uroczysta Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego, procesja i błogosławieństwo Rezurekcyjne.
 10. WIELKANOC – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Msze św. od godz. 830 wg porządku niedzielnego.
 11. Przed kościołem s. Anna rozprowadza ozdoby świąteczne jako formę pomocy Jej bardzo chorej mamy.
 12. Zapraszam osoby do pomocy w przygotowaniu liturgii, które w Triduum Paschalne, zwłaszcza w Wigilię Paschalną przeczytałyby czytania czy wykonały psalm responsoryjny. Spotkanie we wtorek po wieczornej Mszy św.
 13. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na prace w kościele szczególnie za dzisiejszą tacę – formę zbiórki budowę naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać!