Archiwum kategorii: Dziennik budowy

Adwent 2019

Kochani Parafianie!

Trwa czas adwentu – radosnego oczekiwania na tajemnicę Narodzenia Jezusa Chrystusa i na ostateczne Jego przyjście na końcu czasów. Od ubiegłego tygodnia do naszych domów przynoszony jest opłatek na stół wigilijny. Tym pobłogosławionym opłatkiem będziemy łamać się w czasie wspólnej kolacji wigilijnej składając sobie życzenia. W naszej parafii opłatek jest przynoszony wraz z listem, w którym jak co roku składam Wam życzenia i dzielę się informacjami na temat budowy kościoła. Zwyczajem jest też, że przynoszący opłatek nie zbierają żadnych ofiar. Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę może to uczynić przekazując na konto kościoła dar na budowę (cele kultu religijnego).  Przed świętami pojawi się na naszej stronie program wizyty duszpasterskiej. Niestety w najbliższe święta Bożego Narodzenia nie uda na się spotkać w naszym kościele – jeszcze zostało trochę prac do wykonania. Już dziś zapraszam na rekolekcje ewangelizacyjne w dniach 12 – 15 marca 2020 r. oraz na adorację relikwii krzyża świętego w dniach 14 – 21 marca 2020 r., które odbędą się już w naszym kościele. Dziękuję serdecznie za wszystkie dary serca przekazane na rzecz budowy naszego kościoła. Was wszystkich polecam Bogu w ofierze Mszy św. sprawowanej za wspólnotę parafialną. Niech Bóg Was błogosławi.

Ks. Bogdan

 

Kościół

Kochani Parafianie!

Przepraszam, za tak długie opóźnienie w relacji z postępów naszej budowy. W tym czasie udało się wiele zrobić, czego efekty można zobaczyć nie tylko na zdjęciach, ale także osobiście przy ul. Berylowej. Udało się zadaszyć kościół, a obecnie wstawiane są okna i drzwi i przystąpimy do prac wewnątrz (instalacje, balustrady, tynki i posadzka). Mam nadzieję, że uda nam się wyrobić z pracami do uroczystości odpustowej, choć nie ukrywam, że może to być bardzo trudne czy wręcz niemożliwe – Bóg to wie. Serdecznie dziękuję wszystkim wspierającym naszą budowę modlitwą jak też materialnie. Każda ofiara ma wielką wartość ponieważ jest darem serca ofiarowanym na chwałę Bożą. Wszystkim dziękując za serce udzielam kapłańskiego błogosławieństwa.

Ks. Bogdan

 

Drodzy Parafianie!

22 lutego minął rok od zalania ław fundamentowych naszego kościoła. W tym czasie – dzięki wielkiej Waszej modlitwie i wsparciu finansowym, ciężkiej pracy budowlańców  oraz pomocy ludzi wrażliwych serc – udało się wykonać prace, których efekt można zobaczyć na zdjęciach oraz przy ul. Berylowej. Chcemy dalej z błogosławieństwem Bożym kontynuować nasze prace tak, by w tym roku wspólnie uczcić patrona naszej parafii św. Jana Kantego w uroczystość odpustową 20 października. Gorąco proszę o modlitwę w tej intencji. Chcę również poinformować, że nie prowadzimy żadnej zbiórki po mieszkaniach na budowę kościoła. Dobrowolne datki można składać tylko na konto parafii z dopiskiem „na cele kultu religijnego”. Niech Was Bóg błogosławi.

Ks. Bogdan