Niedziela Palmowa czyli Niedziela Męki Pańskiej

1. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna w Kościele WIELKI TYDZIEŃ. Bezpośrednio rozważamy najważniejsze wydarzenia historii naszego zbawienia: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Naszego Pana Jezusa Chrystusa.

2. Dzisiaj przed kościołem kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 58.

3. W Wielkim Tygodniu każdego dnia od godz. 1700 będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. W Wielki Piątek dyżur w konfesjonale od 9.00 do 12.00 i później od 15.00 do 17.00. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od 9.00 do 15.00 co pół godziny. Do poświęcenia ustawiamy się w kościele i na zewnątrz kościoła. W tym czasie także możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania.

4. Na stoliku z tyłu kościoła są wyłożone baranki wielkanocne. Zachęcamy do nabycia.

5. Serdecznie proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła w środę 27 marca po Mszy św. o godz. 18.00

6. W środę od godz. 9.00 pragniemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną. Adresy prosimy zgłaszać do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

7. Żłobek Szczęśliwych Maluchów zaprasza dzieci od 2,5 do 5 lat do nowo powstającego – od września 2024 – przedszkola przy ul. Berylowej 9a.

8. WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa.
O godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym Msza św. Wieczerzy Pańskiej, nasze dziękczynienie za dar Sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii.; Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji tzw. „Ciemnicy” i adoracja do północy

9. WIELKI PIĄTEK – dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły.
Godz. 8.00 – Jutrznia z Godziną Czytań. Tego dnia nie jest sprawowana Msza św. Droga Krzyżowa o godz. 17.15, a o godz. 18.00 rozpocznie się Liturgia na Cześć Męki Pańskiej: czytanie Męki Pańskiej, uroczysta modlitwa Kościoła, odsłonięcie i adoracja Krzyża, Komunia święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu w grobie i odśpiewana zostanie III część Gorzkich żali. Adoracja przez całą noc.

10. WIELKA SOBOTA
Godz. 8.00 – Jutrznia z godziną czytań

11. WIGILIA PASCHALNA
Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 21.00: zapalenie paschału, liturgia słowa, pobłogosławienie wody chrzcielnej z odnowieniem przyrzeczeń chrztu świętego. Obrzędy Wigilii Paschalnej zakończy uroczysta Msza św. Zmartwychwstania Pańskiego, procesja i błogosławieństwo Rezurekcyjne.

12. WIELKANOC – UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Msze św. od godz. 8.30 wg porządku niedzielnego.

13. Zapraszam osoby do pomocy w przygotowaniu liturgii, które w Triduum Paschalne, zwłaszcza w Wigilię Paschalną przeczytałyby czytania czy wykonały psalm responsoryjny. Spotkanie w środę po wieczornej Mszy św. Bardzo proszę o zgłaszanie się grup parafialnych na całonocną adorację przy Grobie Pańskim.

14. Składam serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na prace w kościele.

15. Słowo na nowy tydzień: „ Tak Bóg umiłował świat”