II Niedziela zwykła

  1. W tym tygodniu obchodzimy:                                                                                                                              a. we wtorek – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara                                                    b. w czwartek – wspomnienie św. Agnieszki
  2. Od 18 do 25 stycznia – Tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. Szczegółowy program modlitw znajduje się na stronie Archidiecezjalnej.
  3. 8 grudnia papież Franciszek ogłosił obecny rok liturgiczny rokiem św. Józefa. Szczególnie zwraca uwagę na cichą i pokorną rolę Opiekuna Jezusa Chrystusa przez co wskazuje na role ojca w rodzinie ludzkiej. Na zakończenie każdej Mszy św. będziemy odmawiali modlitwę do św. Józefa prosząc w intencji naszych rodzin o Jego wstawiennictwo u Boga.
  4. Z racji pandemii nie ma w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej „kolędą”. Codziennie o 17.30 w kościele odmawiana jest modlitwa różańcowa w intencji całej naszej parafii zakończona błogosławieństwem eucharystycznym. Zapraszamy do wspólnoty modlitwy także poprzez transmisje internetowe. Z kościoła można także zabrać wodę święconą i pokropić ściany mieszkania czy domu.
  5. Zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. wieczornej i nowennę do św. Jana Kantego w czwartki po Mszy św. wieczornej. W czwartek wieczorem jest odprawiana Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo św. Jana Kantego.
  6. Zarząd klubu piłkarskiego „Widok” prowadzi nabór do klubu dla roczników 2014, 2015 i 2016. Szczegóły informacji na plakacie w gablocie.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele.
  8. Słowo na nowy tydzień: Być posłanym, by głosić Chrystusa