Niedziela Chrztu Pańskiego

  1. Dzisiejsza niedziela – Chrztu Pańskiego – kończy liturgicznie czas Bożego Narodzenia. Tradycyjnie wystrój kościoła i śpiew kolęd w czasie liturgii zachowujemy do 2 lutego.
  2. Z racji pandemii nie ma w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej „kolędą”. Codziennie o 17.30 w kościele odmawiana jest modlitwa różańcowa w intencji całej naszej parafii z błogosławieństwem mieszkań i domów, a zakończona błogosławieństwem eucharystycznym. Zapraszamy do wspólnoty modlitwy także poprzez transmisje internetowe. Z kościoła można także zabrać wodę święconą i pokropić ściany mieszkania czy domu.
  3. Błogosławieństwo nowych mieszkań czy domów można umówić w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  4. Zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. wieczornej i nowennę do św. Jana Kantego w czwartki po Mszy św. wieczornej. W czwartek o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo św. Jana Kantego. Intencje można składać do skrzynki przy wejściu głównym lub za pomocą formularza na naszej stronie internetowej parafii.
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele.
  6. Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Bartnika i Barbarę Śliwińską. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu.
  7. Słowo na nowy tydzień: „W chrzcie świętym jest nasze uzdrowienie”