II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

  1. W środę obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego tradycyjnie nazywana Uroczystością Trzech Królów. Wspominamy mędrców, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. Porządek mszy św. niedzielny. O godz. 11.00 zapraszamy na wspólny śpiew kolęd.
  2. Następna niedziela 10 stycznia to Święto Chrztu Pańskiego. Tego dnia kończymy liturgicznie czas Bożego Narodzenia, choć tradycyjnie zachowujemy wystrój kościoła i śpiew kolęd do 2 lutego.
  3. Z racji pandemii nie ma w tym roku tradycyjnej wizyty duszpasterskiej zwanej „kolędą”. Codziennie o 17.30 w kościele odmawiana jest modlitwa różańcowa w intencji całej naszej parafii z błogosławieństwem domów, a zakończona błogosławieństwem eucharystycznym. Zapraszamy do wspólnoty modlitwy także poprzez transmisje internetowe. Z kościoła można także zabrać wodę święconą i pokropić ściany mieszkania czy domu.
  4. Zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy św. wieczornej i nowennę do św. Jana Kantego w czwartki po Mszy św. wieczornej. W czwartek wieczorem jest odprawiana Msza św. zbiorowa przez wstawiennictwo św. Jana Kantego.
  5. Dni skupienia dla narzeczonych w naszym dekanacie będą w każdą II niedzielę miesiąca o godz. 15.00 w parafii pw. św. Józefa.
  6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele.
  7. Słowo na nowy tydzień: „Niech Cię Pan błogosławi i strzeże”