Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła
 1. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w organizację procesji eucharystycznej w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa. Procesja była wyznaniem naszej wiary w realną obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a nasza liczna obecność była tego potwierdzeniem. Bardzo dziękuję osobom które przygotowały ołtarze na trasie procesji, piękne dekoracje kwiatowe, szafarzom, służbie liturgicznej, organiście i wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział.
 2. W czwartek zakończenie tradycyjnej oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00, a po Mszy św. nabożeństwo w kościele. Na zakończenie tradycyjne poświęcenie wianków. Można przygotować kilka wianków i podzielić się z tymi, którzy nie mogą lub nie mają czasu na przygotowanie.
 3. Najbliższa niedziela będzie dla nas przygotowaniem do odprawienia rekolekcji ewangelizacyjnych „Źródło”. Rekolekcje rozpoczną sie w czwartek 25 czerwca o godz. 18.00. Szczegółowy program podamy w następną niedzielę.
 4. W najbliższą niedzielę o godz. 11.30 odprawi swoją Mszę św. prymicyjną Ks. Michał Myśliwiecki – pochodzący z parafii MB Różańcowej. Zapraszam serdecznie by także przyjąć specjalne błogosławieństwo prymicyjne związane z możliwością zyskania odpustu zupełnego.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego
  • w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.
  • w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi
 6. Słowo na nowy tydzień: „Eucharystia łączy wierzącego z Chrystusem”

Wasz Proboszcz