Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Najświętszej Trójcy
 1. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  • we wtorek – święto Rocznicę Poświęcenia Kościoła Metropolitalnego
  • we czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • w piątek – wspomnienie bł. Władysława Gorala bp, Kazimierza Gostyńskiego prb., Antoniego Zawistowskiego prb., Stanisława Mysakowskiego prb., męczenników
  • w sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy.
 2. W czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tradycyjnie nazywana Uroczystością Bożego Ciała. Zgodnie z decyzjami dotyczącymi pandemii jest możliwość zorganizowania procesji. Planujemy przejście ulicą Berylową, Jantarową i powrót do kościoła tą samą trasą. Na trasie tradycyjne 4 ołtarze: pierwszy na zakręcie Jantarowej przy starej drodze na Węglinek, drugi na końcu ulicy Jantarowej, trzeci przy bloku Jantarowa 10 (na terenie zielonym przy ulicy), czwarty przy kościele (obok wejścia do zakrystii).

  Procesja Bożego Ciała odbędzie się po Mszy św. o godz. 10:00 (najpierw odprawiona będzie Msza Św, a po niej wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy).

  Bardzo proszę osoby chętne do pomocy w przygotowaniu i przystrojeniu tych ołtarzy o zgłoszenie się do zakrystii.
  Porządek Mszy św. w Boże Ciało niedzielny – nie będzie tylko Mszy św. o godz. 11.30. W tym dniu można zyskać odpust zupełny uczestnicząc w kościele lub poza nim w procesji eucharystycznej.

 3. W czwartki Nowenna do św. Jana Kantego – kartki z intencjami do można wrzucać do skrzynki przy wyjściu z kościoła. W każdą sobotę po Mszy św. wieczornej adoracja w  ciszy Najświętszego Sakramentu do 21.00
 4. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszego kościoła – niech Bóg Was błogosławi.
 5. Słowo na nowy tydzień: „Trójca mieszka w wierzącym jak kochany w kochającym”