IX Niedziela Zwykła

1. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w organizację procesji eucharystycznej w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa. Procesja była wyznaniem naszej wiary w realną obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a nasza obecność była tego potwierdzeniem. Bardzo dziękuję osobom, które przygotowały ołtarze na trasie procesji, piękne dekoracje kwiatowe, szafarzom, liturgicznej służbie ołtarza, organiście i chórowi oraz wszystkim, którzy wzięli udział w procesji.

2. W czwartek zakończenie tradycyjnej oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00, a po Mszy św. nabożeństwo w kościele lub na zewnątrz przy kościele. Na zakończenie tradycyjne poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Można przygotować kilka wianków i podzielić się z tymi, którzy nie mogą lub nie mają czasu na przygotowanie. 3. We wtorek 4 czerwca o godz. 18.45 spotkanie i próba dzieci przeżywających Rocznicę I Komunii św. Spowiedź dla dzieci w I piątek od 16.00

4. W piątek 7 czerwca wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o 7.00, 16.30 i 18.00. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca. Od 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Adresy zgłaszamy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na prace w naszym kościele. Szczególnie za dzisiejsza tacę – zbiórkę na budowę.

6. Słowo na nowy tydzień: „Eucharystia łączy wierzącego z Chrystusem”.