XXXIII Niedziela zwykła

1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, którego hasłem przewodnim jest „Uleczyć tęsknotę”.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w naszym kościele.

3. Dzisiaj przed kościołem młodzież z Parafialnego Oddziału KSM zbiera ofiary do puszki w ramach Ogólnopolskiej Akcji „Polak z sercem” – wspierającej Polaków na Kresach. W gablocie jest plakat informujący o tym wydarzeniu, jak też informacja jak można pomóc.

4. W najbliższy piątek 18 listopada rozpoczynamy w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary. Serdecznie zapraszamy. Najbliższe spotkanie będą prowadzili przedstawiciele Wspólnoty „Mocni w duchu”. To spotkanie będzie transmitowane na naszej stronie internetowej.

5. Najbliższą niedzielę będziemy przeżywali jako niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia wypada Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

6. Serdecznie dziękuję Ks. Pawłowi, p. Magdalenie i wielkiej rzeszy wolontariuszy, którzy przygotowali i poprowadzili Miejską Grę Terenową 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości. Gratuluję uczestnikom włączenia się we wspólne poszukiwanie i rozwiązywanie zadań oraz osiągnięte wyniki.

7. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na prace w naszym kościele szczególnie z ubiegłotygodniową tacę – zbiórkę na budowę kościoła.

8. Słowo na nowy tydzień: „ Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą”

Plakaty

Mężczyzna bezdomny i informacje o Światowym Dniu Ubogich 2022
Światowy Dzień Ubogich 2022 – banner Caritas