XII Niedziela Zwykła

  1. Składam serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w organizację procesji eucharystycznej w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa. Procesja była wyznaniem naszej wiary w realną obecność Jezusa w Najświętszym Sakramencie, a nasza obecność była tego potwierdzeniem. Bardzo dziękuję osobom, które przygotowały ołtarze na trasie procesji, piękne dekoracje kwiatowe, szafarzom, liturgicznej służbie ołtarza, organiście i chórowi oraz wszystkim, którzy wzięli udział w procesji.
  1. W czwartek zakończenie tradycyjnej oktawy Bożego Ciała. Tego dnia wypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msza św. o godz. 18.00, a po Mszy św. nabożeństwo w kościele lub na zewnątrz przy kościele. Na zakończenie tradycyjne poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Można przygotować kilka wianków i podzielić się z tymi, którzy nie mogą lub nie mają czasu na przygotowanie.
  1. W piątek, 24 czerwca, wypada Uroczystość najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę charyzmatyczną naszej parafii do 21.00. Na zakończenie adoracji ponowimy akt osobistego oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zapraszam do wspólnoty modlitwy uwielbienia.
  1. 3 sierpnia wyruszy 44 Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku wraca do tradycyjnej formy zawieszonej na czas pandemii. Zapisy przyjmowane są w parafiach do 25 lipca. Koszt wynosi 85 zł. Szczegółowe informacje w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  1. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na prace w naszym kościele.
  1. Słowo na nowy tydzień: „Eucharystia łączy wierzącego z Chrystusem”