Czuwanie modlitewne z członkami wspólnoty Sentinelle del Mattino di Pasqua

Grupa charyzmatyczna wraz z młodymi ewangelizatorami ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Sentinelle del Mattino di Pasqua z Florencji zorganizowała spotkanie modlitewne. Przedstawiciele szkoły podzielili się z nami swoim świadectwem prawdziwego spotkania z Jezusem oraz życia wiary i zaufania Bogu. Opowiedzieli także o tym, jakie znaczenie ma dla nich życie wspólnotowe. Był to czas na modlitwę, pieśni uwielbienia oraz rozmowy. Spotkanie odbyło się w piątek 13 maja, po mszy św. o godz. 18.00, podczas której homilię wygłosił pasterz wspólnoty don Giovanni Maria.

Podstawowe informacje o wspólnocie Sentinelle del Mattino di Pasqua

Papież Jan Paweł II podczas Światowych Dni Młodzieży w 2000 roku nazwał młodych strażnikami poranka nowego tysiąclecia. Poprosił o to by stali się pierwszymi świadkami wiary dla swoich rówieśników. To wyzwanie podjął florencki piłkarz Gianni Castorani, który przebywszy francuską Szkołę Nowej Ewangelizacji Jeunesse-Lumière o. Daniela Ange, zainicjował podobną wspólnotę ewangelizacyjną w swoim mieście. Na bazie tej wspólnoty obecnie działa Szkoła Ewangelizacji Strażnicy Poranka Wielkanocnego. Były piłkarz a obecnie kapłan Gianni Castorani czuwa nad formacją duchową i teologiczną wspólnoty. Do szkoły mogą przystąpić młodzi, w wieku 18-30 lat. Robią przystanek w swoim dotychczasowym życiu, zawieszają na 9 miesięcy studia, pracę albo jej poszukiwanie i zobowiązują się przeżyć ten czas we wspólnocie Kościoła, na wzór pierwszych chrześcijan. Ich codzienność opiera się na czterech kolumnach: życie braterskie, formacja teologiczna, modlitwa i misja. W swojej duchowości czerpią z całego bogactwa Kościoła kierując się radosnym przeżywaniem codzienności i dzieleniem nadzieją. 

Miło nam było gościć w naszej parafii tych młodych misjonarzy. Mamy nadzieję, że Pan Bóg posłużył się nimi by odświeżyć naszą wiarę i ją umocnić, a także posłać z orędziem Dobrej Nowiny w miejsca, do których sami nigdy byśmy nie odważyli się pójść.