XIII Niedziela Zwykła

  1. Decyzją Metropolity Lubelskiego ks. Abp Stanisława Budzika nowym wikariuszem naszej parafii został mianowany ks. mgr Paweł Szczygliński, który 7 lat pełnił posługę wikariusza w parafii pw. św. Wita w Mełgwi. Przywitamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Pawła w następna niedzielę 4 lipca. Bardzo proszę o modlitwę w Jego intencji. Niech św. Jan Kanty wyprasza potrzebne łaski.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 dzieci z IV klasy obchodzą rocznice Pierwszej Komunii św. Gorąco proszę o modlitwę w intencji dzieci, by zawsze trwały przy Jezusie Chrystusie.
  3. W tym tygodniu 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. Pamiętamy tego dnia w modlitwie o ks. Bp Adamie w 1R święceń biskupich. Niech Bóg wspiera Go w posłudze Apostolskiej. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Stolicę Apostolską.
  4. We wtorek (29 czerwca) po wieczornej Mszy św. spotkanie dzieci wraz z rodzicami, które 3 lipca (sobota) wyjeżdżają do Kodnia. To także ostateczny termin zgłaszania się na wyjazd.
  5. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy tym roku 4 sierpnia. Zapisy u Księży przewodników grup trwają do 15 lipca. Szczegóły na www.pielgrzymka.lublin.pl. Koszt pielgrzymki wynosi 40 zł wpisowe + 40 zł przejazd autokarem. W parafii lub przez stronę internetową pielgrzymki można składać ofiary z intencjami na Fundusz „Idę z Tobą”. Wysokość ofiar dowolna.
  6. W I Piątek miesiąca od godz. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Adresy prosimy zgłaszać do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Spowiedź od 17.00, a po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające.
  7. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Przekazanie danych objętych spisem jest obowiązkowe. Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy poprzez formularz dostępny na stronie spis.gov.pl. Serdecznie zachęcamy wszystkich do spisania się samodzielnie przez Internet, co jest możliwe do 30 września 2021 r. Rachmistrze będą również dzwonić i odwiedzać Państwa w domach. Więcej informacji na stronie internetowej archidiecezji.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na prace w naszym kościele.
  9. Słowo na nowy tydzień: „Panie! Przymnóż nam wiary”