IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare)

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie uczniów klasy 3a i 3b SP nr 58 przygotowujących się do przyjęcia I komunii św. w naszym kościele. W następną niedzielę spotkają się uczniowie klasy 3c SP 58 i klas 3 innych szkół przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w naszym kościele.
  2. W tym tygodniu wypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. Droga krzyżowa o 17.15 dla dzieci i o 18.45 dla młodzieży i dorosłych. Tego dnia wypada dzień imienin ks. Bp Józefa Wróbla, ks. prałata Józefa Dziducha i ks. Bogdana. W naszych modlitwach pamiętajmy  o solenizantach.
  3. W następną niedzielę o 20.00 spotkanie online kandydatów do bierzmowania. Link do spotkania zostanie wysłany na adresy mailowe 15 minut przed rozpoczęciem.
  4. W związku z pandemią Ekstremalna Droga Krzyżowa jest odwołana. Organizatorzy zachęcają – w wybranym przez siebie terminie – do indywidualnego pielgrzymowania. Na stronie EDK Lublin jest formularz zgłoszenia (jedynie do celów statystycznych) oraz można pobrać jedną z wybranych tras na GPS. Gdyby ktoś z naszej parafii wybierał się na trasę proszę o informacje w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Od następnej niedzieli w naszym kościele będą dostępne torby miłosierdzia. Jeżeli ktoś zechce napełnić taką torbę żywnością długoterminową czy środkami czystości, będzie można je pobrać z zakrystii i przynieść w Niedziele Palmową do kościoła. Jeżeli będą potrzebujący w naszej parafii przekażemy takie dary, jeżeli nie przekażemy do CARITAS.
  6. Serdecznie zapraszam do pomocy w posprzątaniu kościoła przed wieczorną Mszą św. w poniedziałek i we wtorek o 17.00. W tych dniach będzie przestawiana część rusztowania i może być więcej brudu.
  7. Zbliża się Triduum Paschalne. Osoby, które chciałyby zaśpiewać psalm czy przeczytać czytanie zapraszamy do p. Organisty lub zakrystii.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele i spłatę zobowiązań kredytowych.
  9. Słowo na nowy tydzień: Cieszcie się w Panu sprawiedliwi!