III Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiejszą niedzielą kończymy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Składam serdeczne podziękowanie ks. prof. Marcinowi za ten czas łaski, za słowo szczególnie o krzyżu – tak obecnym w naszym życiu. Niech Bóg – przez wstawiennictwo naszego patrona św. Jana Kantego, wielkiego profesora – wspiera w pracy naukowej, mądrości i dzieleniu się wiarą z każdym spotkanym na drodze życia.

 

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie klasy 3c i klas 3 innych szkół – przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Za tydzień spotkanie klasy  3a i 3b naszej szkoły przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii.

 

  1. W niedzielę 21.03.2021r. odbędzie się w Naszej Parafii „Kiermasz Wielkanocny”. Kiermasz zostanie przygotowany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 58 z pomocą rodziców i nauczycieli. Ma on na celu zebranie środków potrzebnych na wystrój Naszego kościoła. W planach jest ozdobienie parapetów okiennych kwiatami jak również przy wejściu do kościoła planowane są donice z zielenią.Dzieci przygotują przepiękne kartki wielkanocne, pisanki, palemki, a także inne ozdoby, które można wykorzystać na stół Wielkanocny czy do koszyczka.

    Kościół jest w trakcie budowy dlatego też rodzice i dzieci wyszły  z inicjatywą, aby pomóc w rozwoju Naszej świątyni. Do akcji zapraszamy również dzieci spoza szkoły     i pobliskich przedszkoli które chciałyby pomóc w zbiórce i wykonać ozdoby wielkanocne (technika dowolna).

    Prace dzieci spoza szkoły będzie można zostawić w zakrystii natomiast prace dzieci ze szkoły nr 58 w piątek 19.03 rodzice przeniosą do kościoła.

 

  1. Zapraszamy na Nowenny do MB Nieustającej Pomocy w środy po wieczornej Mszy św. Msza św. zbiorowa i nowenna do św. Jana Kantego w czwartek o 18.00.

 

  1. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele i spłatę zobowiązań kredytowych.

 

  1. Słowo na nowy tydzień: W Krzyżu Chrystusa jest nasze uzdrowienie