Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu

  1. Rozpoczynamy czas Adwentu – oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa i powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa na końcu wieków. W czasie pandemii – przeżywając Adwent – mamy szczególną okazję do praktycznej realizacji przykazania miłości Boga i drugiego człowieka. Bądźmy wrażliwi na ludzi potrzebujących pomocy. Dzielmy się dobrem, serdecznością, życzliwością, ale także pomagajmy jedni drugim.
  2. Dzisiaj o godz. 11.30 zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Niestety z racji pandemii nie będziemy roznosili ich po mieszkaniach. Opłatki będą dostępne jedynie w kościele lub mogą być przyniesione przez rodzinę, sąsiadów czy znajomych. Pamiętajmy o sąsiadach, przyjaciołach, znajomych, osobach starszych, chorych, niepełnosprawnych – przekażmy Im pobłogosławiony opłatek. Od 5 grudnia będą świece Caritas
  3. W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty, odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Bardzo prosimy zabrać ze sobą świece lub lampiony. Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie.
  4. W tym tygodniu wypada I Czwartek, I Piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające po wieczornych Mszach św.
  5. W I piątek chcemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną. Adresy prosimy zgłaszać do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Spowiedź od 16.00, a o 16.30 Msza św.
  6. W piątek po wieczornej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez KSM naszej parafii – serdecznie zapraszamy.
  7. W sobotę 5 grudnia Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczniemy rekolekcje adwentowe. Rozważania rekolekcyjne poprowadzi ks. prof. Marcin Składanowski – pracownik naukowy KUL i nasz parafianin. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające i adoracja do 21.00.
  8. Porządek rekolekcji:
   • sobota 5 grudnia – godz. 18.00
   • niedziela 6 grudnia – godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 18.00, 20.00
   • poniedziałek 7 grudnia – godz. 6.00, 16.30, 18.00
   • wtorek 8 grudnia – godz. 6.00, 16.30 i 18.00
  9. Spowiedź w czasie Adwentu codziennie od 17.00. Z racji pandemii zorganizujmy tak swój czas, aby bezpiecznie i spokojnie przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania.
  10. Rekolekcje będą transmitowane przez naszą stronę parafialną. Z racji ograniczenia ilości osób mogących jednorazowo przebywać w kościele zachęcamy także do tej formy odprawienia rekolekcji.
  11. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele.
  12. Słowo na nowy tydzień: „Nabierz odwagi i oczekuj Pana”