Niedziela Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii św. dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej im Królowej Jadwigi z ul. Wróbla. Proszę o modlitwę w intencji dzieci.

2. W czwartek wypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tradycyjnie nazywana Uroczystością Bożego Ciała. W tradycyjnej procesji planujemy przejście ulicą Berylową, Jantarową, Kryształową i powrót do kościoła ul. Jantarową. Na trasie tradycyjne 4 ołtarze: pierwszy na zakręcie Jantarowej przy starej drodze na Węglinek, drugi przy bloku Jantarowa 18, trzeci przy bloku Kryształowa 4 (na terenie zielonym przy ulicy), czwarty przy kościele (obok wejścia do zakrystii). Procesja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 10.00

Bardzo proszę osoby chętne o pomoc w przygotowaniu procesji. Spotkanie dzieci będzie w poniedziałek o godz. 18.45. Spotkanie dla ministrantów – we wtorek o 18.45

Porządek Mszy św. w Boże Ciało niedzielny – nie będzie tylko Mszy św. o godz. 11.30. W tym dniu można zyskać odpust zupełny uczestnicząc w kościele lub poza nim w procesji eucharystycznej.

3. Koła Różańcowe naszej parafii organizują pielgrzymkę na Jasną Górę 1 czerwca w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Różańcowej. Koszt wyjazdu 100 zł. Wyjazd w sobotę o godz. 5.00

4. 4 czerwca o godz. 11.00 w pomieszczeniach plebanii Sanktuarium Świętej Rodziny odbędzie się debata publiczna dotycząca bezpieczeństwa w środowisku lokalnym ze szczególnym uwzględnieniem problematyki oszustw na szkodę osób starszych. Organizatorzy – VII Komisariat Policji serdecznie zapraszają.

5. 22 – 23 czerwca w 634 rocznicę urodzin św. Jana Kantego organizujemy parafialną pielgrzymkę do Kęt. Na uroczystości Jubileuszowe, które będą 22 czerwca zaproszone jest 23 istniejące w Polsce parafie pw. św. Jana Kantego. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

6. W sobotę 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Będą codziennie o 17.30.

7. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszego kościoła.

8. Słowo na nowy tydzień: „Trójca mieszka w wierzącym, jak kochany w kochającym”