Uroczystość Zesłania Ducha Św.

1. W dniu dzisiejszym można zyskać odpust zupełny kiedy w kościele lub kaplicy uczestniczymy w śpiewie lub recytacji hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Oczywiście potrzeba także spełnić zwykłe warunki: stan łaski uświęcającej, komunia święta, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

2. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. Na mszach św. godz. 10.00, 11.30 i 13.00 dzieci z klas trzecich przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. Wspierajmy ich naszą modlitwą.

3. Msze św. dla dzieci Pierwszokomunijnych w ramach „białego tygodnia” od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

4. W najbliższą niedzielę o godz. 11.30 będzie w naszym kościele Uroczystość I Komunii św. dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej Królowej Jadwigi przy ul. Wróbla.

5. Koła Różańcowe naszej parafii organizują pielgrzymkę na Jasną Górę 1 czerwca w ramach Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Różańcowej. Koszt wyjazdu 100 zł. Mamy jeszcze dużo wolnych miejsc. Serdecznie zapraszamy.

6. W najbliższy czwartek 23 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. O godz. 18.00 Msza św., a od 23.00 do północy modlitwa o uświęcenie kapłanów w Godzinie Getsemani.

7. 22 – 23 czerwca w 634 rocznicę urodzin św. Jana Kantego organizujemy parafialną pielgrzymkę do Kęt. Na uroczystości Jubileuszowe, które będą 22 czerwca zaproszone jest 23 istniejące w Polsce parafie pw. św. Jana Kantego. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

8. Parafialny Oddział KSM włącza się w akcje Caritas „Wesoły tornister”. W ramach tej akcji zbierane są tornistry i wszystkie przybory szkolne, które zostaną przekazane potrzebujących. Dary można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej

9. Składam serdeczne podziękowanie rodzicom dzieci za przygotowanie pięknych dekoracji, posprzątanie kościoła oraz dar ołtarza.

10.Bardzo serdecznie dziękuję rodzinie p. Górskich za dar dla kościoła w postaci pięknych barier okalających balkony naszego kościoła. Niech Bóg błogosławi.

11.Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na prace w naszym kościele.

12.Słowo na nowy tydzień: Umocnieni łaską Ducha świętego.