Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy Siostry Kanoniczki Ducha św., które przybliżają historię i znaczenie koronki do Ducha św., oraz zachęcają do Jej odmawiania.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na sąsiedzka kawę do Sali nad zakrystią.

3. W najbliższą niedzielę – Uroczystość Pierwszej Komunii św. Na mszach św. godz. 10.00, 11.30 i 13.00 dzieci z klas trzecich przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swojego serca. Wspierajmy ich naszą modlitwą. Przypominamy, że w czasie uroczystości w kościele będą tylko dzieci przystępujące do I Komunii św. oraz ich rodzice i rodziny. Pozostałe osoby mogą uczestniczyć w uroczystości na zewnątrz kościoła.

4. W sobotę 18 maja od godz. 21.00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym naszej parafii zaprasza na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha św. O 23.00 rozpocznie się Uroczysta Msza św. Wigilii Zesłania Ducha św.

5. 26 maja 2024 r. organizowany jest Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o godz. 15.00 w Archikatedrze Lubelskiej, a następnie przemarsz na Festyn Rodzinny i koncert do Ogrodu Saskiego. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

6. Koła Różańcowe naszej parafii organizują wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę 1 czerwca. Chętnych zapraszam do zgłaszania się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 100zł.

7. W zakrystii lub kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy młodzieży (uczniowie klas 7), którzy w 2025r. przystąpi do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Termin zgłoszeń do końca maja. Przypominamy, że zgodnie z decyzją Episkopatu Polski sakramenty przyjmowane są w parafii zamieszkania.

8. Komunikat Episkopatu Polski. https://archidiecezjalubelska.pl/blog/stanowisko-rady-stalej-kep-w-sprawie-prawnej-ochrony-ludzkiego-zycia/

10.Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary na prace w kościele.

11. Słowo na nowy tydzień: „Oto Ja Jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”