II Niedziela Wielkanocna – Niedziela miłosierdzia.

1. Niedziela Miłosierdzia Bożego nazywana była Przewodnią lub Białą kończy oktawę Wielkanocy – uwielbiamy dzisiaj Boga Wszechmogącego za nieskończone miłosierdzia okazywane człowiekowi. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca zbierana taca jest formą zbiórki na budowę kościoła

2. W dniu dzisiejszym można zyskać odpust zupełny spełniając następujące warunki: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, komunia święta, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę zakończona wezwaniem „Jezu Miłosierny ufam Tobie” – przed Najświętszym
Sakramentem.

3. Z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego zapraszamy do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Po nabożeństwie zapraszam pary małżeńskie zainteresowane formacją w kręgu Kościoła Domowego na spotkanie do Sali nad zakrystią.

4. Jutro 8 kwietnia obchodzimy przeniesioną z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Na Mszy św. o godz.18.00 będzie możliwość dokonania adopcji dziecka poczętego. Na stoliku z tyłu kościoła są wyłożone deklaracje adopcji wraz z modlitwą. Proszę przynieść te deklaracje na jutrzejszą Mszę św.

5. 8 kwietnia w kościele oo. Kapucynów na Poczekajce o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. ze specjalnym błogosławieństwem dla kobiet w stanie błogosławionym.

6. W najbliższą środę 10 kwietnia ks. Abp Stanisław Budzik udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Bardzo proszę o modlitwę w intencji młodzieży o łaskę i moc Ducha św., w mężnym wyznawaniu wiary.

7. W najbliższą niedzielę 14 kwietnia przed kościołem będzie zbiórka dla chorej na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) Oliwki Kraczek. Potrzebna kosztowna terapia genowa a czasu coraz mniej.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele.

9. Słowo na niedzielę: Miłosierdzie Boga umocnieniem wiary i nadziei.