V Niedziele Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji kościoła nazywana jest Niedzielą Czarną – dzisiaj zakrywa się krzyże, które zostaną odsłonięte w liturgii Wielkiego Piątku.

2. Dzisiaj przed kościołem przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „SIOLE” zbierają ofiary na pomoc swoim podopieczny osobom niepełnosprawnym.

3. Dzisiaj o godz. 16.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

4. Codziennie do 24 marca po Mszy św. o godz. 18.00, a w sobotę po adoracji będziemy odmawiali modlitwy w ramach ogólnopolskiej nowenny w intencji Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy do wspólnoty modlitwy

5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Piątek – Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych i młodzieży o 18.40. Niedziela godz. 17.30 – Gorzkie żale.

6. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku pół godziny przed wieczorną Mszą św., w soboty po wieczornej Mszy św. do 21.00. Od jutra spowiedź w naszym kościele będzie od poniedziałku do soboty od 17.30.

7. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa – rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

8. W niedziele palmową przed kościołem będzie kiermasz wielkopostny organizowany przez radę rodziców i uczniów szkoły, którzy przygotowują piękne ozdoby świąteczne.

9. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele.

10. Słowo na nowy tydzień: Wezwani jesteśmy by przynosić plon obfity.