IV Niedziela Wielkiego Postu
(Laetare)

1. Dzisiejszą niedzielą Laetare – Niedzielą Radości – kończymy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Składam serdeczne podziękowanie ks. Markowi za ten czas łaski, za słowo Boże, tak ważne w naszym codziennym życiu, szczególnie wspólnocie, o miłości i realnej obecności
Boga w Kościele. Niech Bóg – przez wstawiennictwo naszego patrona św. Jana Kantego umacnia w mądrości i dzieleniu się wiarą z każdym spotkanym na drodze życia.

2. Dzisiaj przed kościołem młodzież z parafialnego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozprowadza palmy wielkanocne. Dochód przeznaczają na działania statutowe.

3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa o 17.00 (dla dzieci) i o 18.40 (dla młodzieży i dorosłych).

4. 15 marca (piątek) o godz. 18.00 w Auli Zespołu Szkół nr 13 odbędzie się koncert piosenek autorskich Adama Szabata pt. „Usiądźmy przed drogą”. Bezpłatne wejściówki są do odebrania w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. Zapraszamy małżeństwa do nowotworzonego kręgu Kościoła Domowego.  Potrzeba jeszcze dwóch małżeństw by krąg mógł rozpocząć formację.

6. Wzorem lat poprzednich zbieramy żywność długoterminową na śniadanie wielkanocne dla biednych i ubogich organizowane przez Kościół rektoralny pw. św. Judy Tadeusza przy ul. Abramowickiej.

7. W najbliższą niedzielę o godz. 16.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

8. W sobotę 16 marca o godz. 14.00 w Kinie Bajka odbędzie się pokaz filmu „Powołany 2”. Po projekcji będzie spotkanie z bohaterką filmu Klaudią Tołłoczko, która podzieli się historią swego nawrócenia. https://www.kinobajka.pl/?ai1ec_event=pokaz- przedpremierowy-powolany-2-sala-czerwona-seans-z-udzialem-tworcow-filmu-2

9. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele.

10.Słowo na nowy tydzień: W Krzyżu Chrystusa jest nasze uzdrowienie