III Niedziela Adwentu

 1. Zapraszamy na Nowennę do Bożego Narodzenia o godz. 17.40, a w Wigilię o 8.10.
 1. Spowiedź od środy do soboty od 17.00.
 1. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są świece CARITAS, oraz sianko na stół wigilijny. Prosimy także o pomoc w rozniesieniu pobłogosławionego opłatka. Są jeszcze bloki gdzie nikt nie zabrał opłatka.
 1. W niedzielę wypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 13.00. Popołudniowych Mszy św. nie będzie. Wieczorem gromadzimy się w naszych domach przy stole wigilijnym. Msza św. tradycyjna „pasterka” będzie o północy. Zapraszamy serdecznie do wspólnoty modlitwy – szczególnie z racji, że tego dnia wypada 550 rocznica śmierci naszego patrona św. Jana Kantego. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Abp Stanisław Budzik – Metropolita Lubelski
 1. W Uroczystość Bożego Narodzenia nie ma Mszy św. o godz. 7.00, a pozostałe od 8.30 są w porządku niedzielnym.
 1. W środę 20 grudnia od 19.00 planujemy malowanie ścian nawy głównej kościoła. Gdyby ktoś dysponował czasem i chciał pomóc to serdecznie zapraszamy do zakrystii – ustalimy szczegóły.
 1. Do 20 grudnia możemy zgłaszać wolę spotkania i wspólnej modlitwy w ramach wizyty duszpasterskiej. Informujemy, że takie spotkania będą tylko w zgłoszonych mieszkaniach.  
 1. W piątek 22 grudnia po wieczornej Mszy św. zapraszamy osoby które chciałyby pomóc posprzątać kościół, ubrać choinki i przygotować tradycyjną szopkę.
 1. W sobotę 23 grudnia od 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Adresy prosimy zgłaszać do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 1. Składamy podziękowania za ofiary złożone na prace w naszym kościele..
 1. Słowo na nowy tydzień: „Już blisko jest Pan”