II Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Składam serdeczne podziękowanie ks. kan. dr Jackowi za ten czas łaski, za słowo, świadectwo wiary i nieocenioną pomoc w duszpasterstwie. Niech Bóg – przez wstawiennictwo naszego patrona św. Jana Kantego, wspiera w pracy naukowej, mądrości i dzieleniu się wiarą z każdym spotkanym na drodze życia.

2. Dzisiaj przed kościołem Siostry Kanoniczki Ducha św. zapraszają na kiermasz. Są tam ciasta, piękne stroiki i inne bardzo ciekawe przygotowane przez Siostry artykuły. Dochód z kiermaszu przeznaczają na potrzeby prowadzonego przedszkola przy ul. Dymowskiego szczególnie na remont bardzo ważnego dla funkcjonowania przedszkolna pieca do kuchni.

3. Bardzo prosimy o pomoc we rozniesieniu opłatka na stół wigilijny. Uświęconą wiekami tradycją jest, łamanie się pobłogosławionym opłatkiem składając sobie życzenia i prosząc Boga o błogosławieństwo. Przypominamy, że osoby roznoszące z naszej parafii pobłogosławiony opłatek nie zbierają z tego tytułu żadnych pieniędzy. Dobrowolna pomoc w budowie kościoła można wpłacić na konto parafii lub złożyć w kościele. Na stoliku przy wejściu do kościoła są świece Caritas. Pamiętajmy o sąsiadach, przyjaciołach, znajomych, osobach starszych, chorych,
niepełnosprawnych.

4. Wizyta duszpasterska jest na zasadzie zgłoszenia. Do 20 grudnia prosimy zgłaszać do zakrystii, kancelarii parafialnej czy przez formularz wolę, wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkania. Wizyta rozpocznie się od 2 stycznia. Po zgłoszeniach ustalimy harmonogram wizyty.

5. Od piątku 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia – codziennie o godz. 17.40

6. W niedzielę 17 grudnia po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na sąsiedzką kawę do Sali na górze.

7. Zapraszamy na Msze św. roratnie w dni powszednie o 6.00. Przynieśmy ze sobą świece lub lampiony.

8. Wolontariusze z naszej parafii są gotowi pomóc osobom potrzebującym w przedświątecznych przygotowaniach. Osoby zainteresowane pomocą zapraszam do zakrystii.

9. W zakrystii do 20 grudnia zbieramy żywność na wigilię dla bezdomnych w ramach akcji prowadzonej przez kościół rektoralny pw. św. Judy Tadeusza z ul. Abramowickiej

10. Codziennie w godzinach 16.00 – 18.00 w budynku przy ul. Jantarowej 7 zbierane są dary rzeczowe (żywność długoterminowa, słodycze, środki czystości w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na prace w naszym kościele, szczególnie za ubiegłotygodniową tacę – formę zbiórki na budowę kościoła.

12. Słowo na nowy tydzień: „Wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże”.