I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy czas Adwentu – oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa i powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa na końcu wieków. Przeżywając Adwent – mamy szczególną okazję do praktycznej realizacji przykazania miłości Boga i drugiego człowieka. Bądźmy wrażliwi na ludzi potrzebujących pomocy. Dzielmy się dobrem, serdecznością, życzliwością, ale także pomagajmy jedni drugim.

2. Dzisiaj o godz. 11.30 zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Będą przygotowane na poszczególne bloki zestawy opłatków, a mieszkających w danym bloku proszę pomoc w rozniesieniu w swoim bloku opłatków. Tradycyjnie roznoszący opłatki nie zbierają pieniędzy. Dobrowolny datek można złożyć na konto lub w kościele.

3. Dzisiaj o godz. 16.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii św.

4. Młodzież z KSM rozprowadza przed kościołem zdrapki adwentowe.

5. Na stronie internetowej jest formularz zgłoszenia wizyty duszpasterskiej. Zgłoszenia przyjmujemy do 20 grudnia. Można złożyć także w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Po Świętach na stronie parafii będzie umieszczony program wizyty, która rozpocznie się 2 stycznia. Na stoliku są wyłożone też świece Caritas.

6. W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty, odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie. Prosimy o przyniesienie świec, które będą zapalane od świecy roratnej.

7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą od 8 do 10 grudnia.

a. w piątek Msze św. z nauką rekolekcyjną o 6.00, 16.30 i 18.00
b. w sobotę Msze św. z nauką rekolekcyjną o 6.00, 16.30, 18.00 i 20.00
c. w niedzielę – porządek niedzielny

8. W następną niedzielę 10 grudnia – Siostry Kanoniczki Ducha św. organizują przed kościołem kiermasz na którym będzie można nabyć ciasta, suszone jabłka, stroiki, świąteczne drzewka i zestawy świec. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na prowadzone przez Siostry przy ul. Dymowskiego – Przedszkole.

9. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele. Szczególnie za dzisiejszą tace – formę zbiórki na budowę kościoła.

10.Słowo na nowy tydzień: „Nabierz odwagi i oczekuj Pana”

11.Dzisiaj jest z nami p. Jarosław, który zaprasza do grupy wsparcia 12 kroków – wreszcie żyć.