XXVIII Niedziela zwykła

1. Dzisiaj niedziela papieska – kolejna rocznica wyboru św. Jana Pawła II. Przed kościołem młodzież z KSM rozprowadza „papieskie kremówki”

2. W piątek 20 października będziemy obchodzili Uroczystość Odpustową ku czci św. Jana Kantego – naszego patrona. Msze św. o godz. 7.00 16.30 i 18.00. Głównej Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ks. bp Mieczysław Cisło. W tym roku wypada 550 rocznica śmierci św. Jana Kantego – będziemy szczególnie dziękować za Jego wstawiennictwo w tak wielu ważnych dla nas sprawach. Zapraszam do licznego udziału w tym dziękczynieniu. Z racji odpustu na terenie naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

3. W środę obchodzimy święto św. Łukasza Ewangelisty. W naszych modlitwach pamiętajmy o solenizancie ks. Łukaszu i o wszystkich, którym patronuje – szczególnie pracownikom Służby Zdrowia. Msza św. w intencji Ks. Łukasza o godz. 18.00

4. W dniach 21 – 22 października organizujemy wyjazd na uroczystości odpustowe do Kęt. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Koszt wyjazdu 200 zł. Mamy jeszcze wolne miejsca.

5. Nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.20.

6. Na stoliku wyłożone są kartki wypominkowe, które prosimy zabrać ze sobą i wypełnione przynosimy do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy także o zaznaczenie proponowanej daty odczytania wymienionych zmarłych w modlitwie różańcowej.

7. W najbliższy czwartek 19 października po Mszy św. o godz. 18.00 bardzo proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła prze uroczystością odpustową.

8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na prace w naszym kościele.

9. Słowo na nowy tydzień: „Proście a otrzymacie”