XXII Niedziela Zwykła

1. We wtorek o godz. 9.00 Msza św. w ramach Miejskiej Inauguracji Roku Szkolnego. Będziemy modlili się w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i katechetów rozpoczynających nowy rok szkolny. Prosimy o błogosławieństwo Boże, potrzebne łaski, dary Ducha św. i opiekę MB i św. Jana Kantego na cały nowy rok nauki i pracy.

2. W czwartek 7 września zapraszamy na czuwanie w Godzinie Getsemani od 23.00 do północy – adoracja w ciszy.

3. W piątek wypada święto Narodzenia NMP tradycyjnie nazywane Matki Bożej Siewnej. Msze św. o 7.00, 16.30 i 18.00.

4. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy uczniów klas trzecich uczących się poza terenem parafii, którzy chcą przyjąć I Komunię św. w naszym kościele. Najbliższy tydzień do 10 września jest też ostatecznym dodatkowym terminem zapisów do sakramentu bierzmowania. Zgodnie z decyzję Księży Biskupów w oparciu o przepisy Kodeksu Prawa Kanonicznego sakramenty są przyjmowane w parafii zamieszkania, a nie szkoły. W naszej parafii bierzmowanie będzie 10 kwietnia 2024r.

5. W sobotę 9 września Ks. Paweł zaprasza ministrantów na zbiórkę o godz. 9.00, a o godz. 10.00 będzie powakacyjna próba scholi.

6. W najbliższą niedzielę 10 września od godz. 14.00 w Motyczu Leśnym organizujemy Piknik Parafialny. Serdecznie zapraszamy – gdyby ktoś jeszcze chciał się zapisać – jest taka możliwość.

7. W czwartek 14 września rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Spotkanie w kościele o godz. 19.00.

8. Akademia Rozwoju Talentów zaprasza na Konferencje dla kobiet, która odbędzie się 12 września 2023 o godz. 18.00 w Kościele rektoralnym pw. św. Piotra Apostoła przy ul. Królewskiej. Szczegóły na plakacie.

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na prace w naszym kościele szczególnie za dzisiejszą tacę, która jest formą zbiórki na budowę naszego kościoła.

10.Słowo na nowy tydzień: „Otwórz Twe serce dla Boga”