XIX Niedziela zwykła

1. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w tradycji nazywana Matki Bożej Zielnej -porządek Mszy św. niedzielny. Na każdej Mszy św. będą błogosławione tradycyjne bukiety zbóż, ziół i kwiatów.

2. Jutro po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy osoby, które chciałyby pomóc przygotować tradycyjne wianki na wtorkową uroczystość. Można również przynieść ze sobą zioła i kwiaty na wianki. Wianki będą wyłożone na stoliku pod chórem – dobrowolne ofiary będą przeznaczone na prace w naszym kościele.

3. Organizujemy pielgrzymkę na uroczystości odpustowe w Wąwolnicy – 2 września. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy pielgrzymowali w grupie razem z parafią MB Różańcowej.

4. Zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy (środa po Mszy o 18.00) oraz na Mszę św. zbiorową i nowennę do św. Jana Kantego (czwartek godz. 18.00).

5. W niedzielę 10 września organizujemy Piknik parafialny w Motyczu Leśnym. Rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do godzin wieczornych. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na to spotkanie. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Zapisy są nam potrzebne by wiedzieć
ile i co przygotować.

6. Żłobek „Szczęśliwych maluchów”, który mieści się obok kościoła ma jeszcze kilka wolnych miejsc. Serdecznie zapraszają chętnych.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na prace w naszym kościele. Szczególnie za ubiegłotygodniową tacę – zbiórkę na budowę kościoła. 

8. Słowo na nowy tydzień: Przez Maryję do Jezusa