V Niedziela Wielkanocna

1. Jutro w liturgii obchodzimy Uroczystość św. Stanisława Bp., m. głównego patrona Polski i archidiecezji lubelskiej Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00

2. W zakrystii lub kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy młodzieży (uczniowie klas 7), którzy w 2024r. przystąpi do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Przypominamy, że zgodnie z decyzją Episkopatu Polski sakramenty przyjmowane są w parafii zamieszkania.

3. W niedzielę 14 maja po Mszy św. o godz. 13.00 w naszym kościele będzie koncert p. Natalii Makej. Pochodzi z Ukrainy. Na początku wojny przyjechała do Lublina z Charkowa wraz z młodszym, niepełnosprawnym synem Jarczykiem. Jej starszy syn i mąż zostali na Ukrainie. Na wojnie straciła brata, który już w pierwszych dniach zgłosił się jako ochotnik. Pani Natalia to artystka, która komponuje muzykę, piszę teksty piosenek, wiersze, śpiewa i gra na instrumentach. Zebranymi pieniędzmi chce wesprzeć żołnierzy walczących na wojnie. Po Mszach św. będzie możliwość wsparcia ofiarą do puszki potrzebujących w Ukrainie.

4. W następną niedzielę młodzież z Parafialnego Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przed kościołem będzie rozprowadzała „Kremówki papieskie” oraz broszurki o św. Janie Pawle II. Zebrane środki są przeznaczone na Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej SMAL.

5. Przypominamy, że w niedziele 21 maja o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 będzie uroczystość I Komunii św. dzieci z naszej parafii, a 28 maja o 11.30 Uroczystość I Komunii dzieci z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi z ul. Wróbla. Bardzo prosimy o wybranie innych godzin Mszy św. niedzielnej i umożliwienie rodzinom dzieci uczestnictwo w uroczystościach.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na prace w kościele, szczególnie za dzisiejszą tacę – zbiórkę na budowę kościoła.

7. Słowo na nowy tydzień: „Trwajcie w miłości mojej”