V Niedziele Wielkiego Postu

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji kościoła nazywana jest Niedzielą Czarną – dzisiaj zakrywa się krzyże, które zostaną odsłonięte w liturgii Wielkiego Piątku.

2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Piątek – Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych i młodzieży o 18.40. Niedziela godz. 17.30 – Gorzkie żale.

3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do czwartku pół godziny przed wieczorną Mszą św., w soboty po wieczornej Mszy św. do 21.00. Od jutra spowiedź w naszym kościele będzie od poniedziałku do soboty od 17.30. Prosimy przyjść wcześniej, by nie spowiadać się w czasie Mszy św., a w pełni w Niej uczestniczyć.

4. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa – rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

5. Przed kościołem młodzież z KSM naszej parafii rozprowadza palmy wielkopostne.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania 2 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00.
7. Na stoliku z tyłu kościoła są rozprowadzane przez CARITAS baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki.

8. „Stowarzyszenie mali bracia Ubogich oferuje starszym samotnym osobom wolontariat towarzyszący. Każdego podopiecznego odwiedza stale ten sam wolontariusz – co najmniej raz w tygodniu na minimum dwie godziny. Wizyty wolontariusza są bezpłatne. Nie świadczymy usług opiekuńczych. Serdecznie zapraszamy osoby pełnoletnie, odpowiedzialne i otwarte na kontakt z seniorem do włączenia się w ten wolontariat. Szczegółowe informacje dotyczące stowarzyszenia i wolontariatu znajdują się na plakacie w gablocie i ulotkach na stoliku przy wyjściu.

9. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele. Najbliższa niedziela będzie I Niedzielą miesiąca – taca będzie formą zbiórki na budowę kościoła.

10. Słowo na nowy tydzień: Wezwani jesteśmy by przynosić plon obfity.