I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiejszą niedzielą zamykamy liturgicznie trzeci rok wspólnej modlitwy w naszym kościele (otwarcie było 1 marca). Dziękujmy dzisiaj Bogu Najwyższemu za ten czas, za tak wiele dobra jakie otrzymaliśmy, za Eucharystię i sakramenty święte, które umocniły naszą więź z Bogiem. Prośmy, by Bóg nam błogosławił, umacniał nas w świadectwie wiary i życiu Ewangelią. Prośmy także, aby Bóg szczęśliwie pozwolił nam zakończyć dzieło budowy.

2. W tym tygodniu wypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W Pierwszy piątek od godz. 9.00 chcemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną. Adresy prosimy zgłaszać do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

3. Od 27 lutego wprowadzamy od poniedziałku do czwartku w godz. 17.30 – 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu z indywidualną adoracją w ciszy.

4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

a. Droga krzyżowa – w każdy piątek 17.00 (dzieci), 18.40 (młodzież i dorośli)
b. Gorzkie żale – niedziela godz. 17.30

Uczestnicząc w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i Gorzkich żalach można zyskać odpust zupełny.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą w dniach 17 – 19 marca 2023r. poprowadzi je ks. Marcin Grzesiak – dyrektor administracyjny Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie. Zarezerwujmy sobie czas by móc odnowić swoją relacje z Bogiem.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele. Najbliższa niedziela jest I niedzielą miesiąca – taca będzie formą zbiórki na budowę kościoła

7. Słowo na nowy tydzień: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.