II Niedziela Adwentu

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Składam serdeczne podziękowanie ks. Piotrowi za ten czas łaski, za słowo, świadectwo wiary i nieocenioną pomoc w duszpasterstwie. Niech Bóg – przez wstawiennictwo naszego patrona św. Jana Kantego, wspiera w pracy naukowej, mądrości i dzieleniu się wiarą z każdym spotkanym na drodze życia.

2. Dzisiaj wybory do parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zachęcam do udziału w głosowaniu. Lista kandydatów jest wywieszona na tablicy.

3. W czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.00 i 18.00. Od 12.00 do 13.00 jest Godzina Łaski – czas w którym modląc się przez wstawiennictwo Niepokalanej Dziewicy Maryi można wyprosić wiele łask miłosierdzia dla ludzi i świata.

4. Na stoliku przy wejściu do kościoła świece Caritas. Pamiętajmy o sąsiadach, przyjaciołach, znajomych, osobach starszych, chorych, niepełnosprawnych.

5. Wizyta duszpasterska jest na zasadzie zgłoszenia. Do 23 grudnia prosimy zgłaszać do zakrystii, kancelarii parafialnej, telefonicznie czy przez formularz wolę, wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkania. Wizyta rozpocznie się od 2 stycznia. Po zgłoszeniach ustalimy harmonogram wizyty.

6. Zapraszamy na Msze św. roratnie w dni powszednie o 6.00. Przynieśmy ze sobą świece lub lampiony.

7. W niedzielę 11 grudnia przed kościołem zbiórka na rzecz leczenia i rehabilitacji Moniki, która choruje na neuropatię. Potrzebna jest specjalistyczna rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna. Organizatorem kiermaszu jest Komitet Społeczny ,,Zostać Aniołem”.

8. W zakrystii do 20 grudnia zbieramy żywność na wigilię dla bezdomnych w ramach akcji prowadzonej przez kościół rektoralny pw. św. Judy Tadeusza z ul. Abramowickiej

9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na prace w naszym kościele –taca z następnej niedzieli będzie formą zbiórki na budowę kościoła.

10. Słowo na nowy tydzień: „Wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże”.