Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (XXXIV Niedziela Zwykła)

1. Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny w kościele. Następna niedziela będzie I niedzielą adwentu. Tego dnia na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

2. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą 2 – 4 grudnia. Poprowadzi je Ks. mgr lic. Piotr Makowski – pomagający w naszej parafii. Szczegółowy program będzie podany w następna niedzielę  

3. Od najbliższej niedzieli – I niedzieli Nowego Roku Liturgicznego – w związku z większą ilością osób przystępujących do Komunii św. (co nas bardzo cieszy) i brakiem obostrzeń pandemicznych wprowadzamy zasadę udzielania komunii św. przy stopniach ołtarza podchodząc procesyjnie do udzielającego.

4. We wtorek wspomnienie św. Cecylii. Na Mszy św. o godz. 18.00 zaśpiewa po raz nasz chór parafialny. Serdecznie zapraszamy i gorąco prosimy o włączenie się w prace chóru.

5. W piątek 25 listopada w Akademii Pasji będzie koncert Piotra Selima i Hanny Lewandowskiej pt. „Spacer po zmierzchu”. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

6. W najbliższą niedzielę 27 listopada o godz. 16.00 W naszym kościele będzie koncert patriotyczny pt. „Tutaj wzrastam po wiek wieków” w wykonaniu chóru Szkoły Podstawowej nr 58. Serdecznie zapraszamy.

7. W sobotę 26 listopada będzie Wielka Uliczna Zbiorka Darów w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.  Samochody z charakterystycznymi słoneczkami będą stały w wielu punktach Lublina. Zapraszamy do wsparcia potrzebujących. 

8. Codziennie o godz. 17.20 modlimy się w intencji zmarłych polecanych w wypominkach.

9. W piątek rozpoczęło się Seminarium Odnowy Wiary. Serdecznie zapraszamy – można jeszcze w najbliższy piątek dołączyć do grupy formacyjnej. Spotkania będą w każdy piątek do 13 stycznia, ale od I piątku grudnia nie będzie już można dołączyć.

10. Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski:  https://archidiecezjalubelska.pl/blog/komunikat-przewodniczacego-konferencji-episkopatu-polski-na-20-11-2022/

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele.

12. Słowo na nowy tydzień: Służyć znaczy Królować