XXIX Niedziela zwykła

1. Dzisiaj niedziela papieska – kolejna rocznica wyboru św. Jana Pawła II. Ofiary zebrane do puszek przed kościołem przeznaczone są na „Fundusz Papieski – Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. W czwartek 20 października będziemy obchodzili Uroczystość Odpustową ku czci św. Jana Kantego – naszego patrona. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Głównej Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył Ks. prałat Adam Lewandowski – wieloletni proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Archikatedrze Lubelskiej. Serdecznie zapraszam do wspólnoty modlitwy.

3. We wtorek wspominamy św. Łukasza Ewangelistę. W naszych modlitwach pamiętajmy o solenizancie ks. Łukaszu i o wszystkich, którym patronuje – szczególnie pracownikom Służby Zdrowia. Msza św. w intencji Ks. Łukasza o godz. 18.00.

4. W sobotę 22 października zapraszamy na koncert z okazji odpustu św. Jana Kantego. Wystąpią Dominika Kołszut – skrzypce i Stanisław Maryjewski – organy. Koncert rozpocznie się po Mszy św. o godz. 18.00. Po koncercie tradycyjna adoracja do 21.00.

5. W ramach obchodów odpustowych w najbliższą niedzielę będzie przed kościołem kiermasz ciast – „Odpustowe Kanciaki”. Zebrane środki zostaną przekazane na budowę kościoła.

6. Niedziela 23 października jest niedziela misyjną. Przed kościołem można nabyć różne przedmioty wykonane w krajach misyjnych. Środki przeznaczone są na MIVA Polska.

7. Nabożeństwa różańcowe codziennie o 17.20.

8. Na stoliku wyłożone są kartki wypominkowe, które prosimy zabrać ze sobą i wypełnione przynosimy do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy także o wpisanie proponowanej daty odczytania i modlitwy. Wypominki można również zamówić za pomocą formularza na stronie internetowej

9. W najbliższy wtorek 18 października po Mszy św. o godz. 19.00 bardzo proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła prze uroczystością odpustową.

10. W ubiegłą niedzielę było liczenie osób uczestniczących w liturgii Mszy św. W naszym kościele było: 2047 osób, komunię przyjęło 787 osób

11. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na prace w naszym kościele.

12. Słowo na nowy tydzień: „Proście a otrzymacie”