XX Olimpiada KSM 2022

W najbliższą sobotę, 24 września 2022, w naszej parafii odbędzie się XX Olimpiada Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży o puchar św. Stanisława Kostki w Lublinie.

Rozgrywki sportowe zostaną poprzedzone uroczystą Mszą Świętą w parafii pod wezwaniem
św. Jana Kantego w Lublinie o godzinie 09.00, podczas której uczestnicy zmagań sportowych i organizatorzy będą  aktywnie włączać się we wspólnotową modlitwę w powstającym kościele. Bezpośrednio po Mszy Świętej będzie przejście do Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie (ul. Berylowa 7 w Lublinie – link do mapy), aby o godzinie 10.30 oficjalnie zainaugurować sportowe wydarzenie. Następnie odbędzie się siatkarski turniej, podczas którego rywalizować będą przybyłe oddziały Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, aby później uczestniczyć w kolejnych dyscyplinach sportowych m.in. przeciąganiu liny, tenisie stołowym, unihokeju czy wspinaczce po ścianie. Zaplanowany jest posiłek dla wszystkich uczestników Olimpiady, podczas którego będzie możliwość degustacja regionalnych potraw. Nie zabraknie nagród dla wszystkich oddziałów i specjalnych wyróżnień dla najlepszych oddziałów Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej Archidiecezji. Przewidywana liczba uczestników – ponad 200 osób – około 25 oddziałów – dzieci i młodzieży w wieku od 13 do 30 lat. Przewidywany koniec imprezy sportowej około godziny 17.30. Nie zabraknie przedstawicieli młodzieży z naszej szkoły, będącej aktywnymi członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ,,Katharsis” działającego w parafii pod wezwaniem św. Jana Kantego w Lublinie.

Ks. Łukasz Kukier