XX Niedziela zwykła

1. Dzisiaj o godz. 20.20 na parkingu parafii MB Różańcowej w Lublinie odbędzie się projekcja filmu „Bezcenny dar”. Wstęp jest wolny. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP – w tradycji nazywana Matki Bożej Zielnej – porządek Mszy św. niedzielny. Na każdej Mszy św. będą błogosławione tradycyjne bukiety zbóż, ziół i kwiatów. Dziękujemy Bogu za piękno przyrody i plony ziemi jakimi Bóg nas obdarza.

3. W tym tygodniu obchodzimy:

a. w środę – wspomnienie św. Jacka Odrowąża
b. w sobotę – wspomnienie św. Bernarda opata i doktora Kościoła

4. Od września będziemy przyjmowali zapisy kandydatów do bierzmowania i uczniów klas III, którzy przyjmą Sakrament bierzmowania i I Komunie św. w naszej parafii.

5. Organizujemy pielgrzymkę na uroczystości odpustowe w Wąwolnicy – 3 września. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Podobnie jak w ubiegłym roku będziemy pielgrzymowali w grupie razem z parafią MB Różańcowej.

6. Zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy (środa po Mszy o 18.00) oraz na Mszę św. zbiorową i nowennę do św. Jana Kantego (czwartek godz. 18.00).

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na prace w naszym kościele. Szczególnie za ubiegłotygodniową tacę – zbiórkę na budowę kościoła.

8. Słowo na nowy tydzień: Przez Maryję do Jezusa.