XVIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu obchodzimy

a. wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego
b. w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya
c. w sobotę święto Przemienienia Pańskiego

2. We wtorek 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny zwany Porcjunkula. Należy odmówić modlitwę Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz odwiedzić kościół katedralny, jedną z bazylik mniejszych w Lublinie, Chełmie, Wąwolnicy, Lubartowie lub jeden z kościołów parafialnych.

3. W tym tygodniu wypadają Pierwsza Środa, Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W Pierwszą środę Nowenna do św. Józefa o 17.30, a po Mszy św. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W Pierwszy Czwartek Msza św. zbiorowa o 18.00 i po Mszy św. Nowenna do św. Jana Kantego. W Pierwszy Piątek od 9.00 odwiedzamy chorych z posługą sakramentalną. Adresy prosimy zgłaszać do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Spowiedź od 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo wynagradzające Sercu Pana Jezusa.

4. W dniach 10 – 11 września organizujemy pielgrzymkę do Kęt – miejsca urodzenia św. Jana Kantego. Koszt wyjazdu 200 zł (przejazd, nocleg i wyżywienie). Chcemy także być w kolegiacie św. Anny w Krakowie gdzie jest pochowany św. Jan Kanty, w Kalwarii Zebrzydowskiej i Czernej.

5. W Pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy św. o 18.00, a następnie adoracja do 21.00

6. 3 sierpnia wyrusza Lubelska Pielgrzymka na Jasna Górę. W naszych modlitwach pamiętajmy o pielgrzymach.

7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na prace w naszym kościele. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca zbierana taca będzie formą zbiórki na budowę kościoła.

8. Słowo na nowy tydzień: „W drogę z nami wyrusz Panie”