II Niedziela Wielkanocna

  1. Niedziela Miłosierdzia Bożego nazywana była Przewodnią lub Białą kończy oktawę Wielkanocy – uwielbiamy dzisiaj Boga Wszechmogącego za nieskończone miłosierdzia okazywane człowiekowi.
  2. W dniu dzisiejszym można zyskać odpust zupełny spełniając następujące warunki: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, komunia święta, modlitwa Ojcze nasz i Wierzę zakończona wezwaniem „Jezu Miłosierny ufam Tobie” – przed Najświętszym Sakramentem.
  3. Z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego zapraszam do modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  4. Od czwartku 28 kwietnia po wieczornej Mszy św. rozpocznie się w naszej parafii cykl 33 dni rekolekcji – przygotowania do Aktu zawierzenia NMP wg. Traktatu św. Ludwika Grignion de Montfort. Serdecznie zapraszamy.
  5. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe codziennie o 17.30
  6. 4 czerwca – w ramach X Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca – organizujemy jednodniowy wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę. Zapraszamy serdecznie chętnych do wspólnego pielgrzymowania. Zapisy w zakrystii.
  7. Comiesięczne uwielbienie prowadzone przez grupę charyzmatyczną w każdy ostatni piątek miesiąca zostaje w tym tygodniu przełożone na piątek 13 maja. Tego dnia będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli szkoły nowej ewangelizacji Sentinelle del Mattino di Pasqua (Stróże Poranka Wielkanocnego) z Florencji.
  8. Od czwartku 12 maja rozpoczynamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Spotkania będą od godz. 19.00 do 20.00 w kościele. Grupa będzie zamknięta tzn. nie będzie można dołączyć w czasie trwania przygotowania. Nie trzeba się zapisywać – obecność na pierwszym spotkaniu będzie równoznaczne ze zgłoszeniem.
  9. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele. Najbliższa niedziela będzie Pierwszą niedziela miesiąca – taca będzie formą zbiórki na budowę naszego kościoła.
  10. Słowo na niedzielę: Miłosierdzie Boga umocnieniem wiary i nadziei.