V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiejsza niedziela w tradycji kościoła nazywana jest Niedzielą Czarną – dzisiaj zakrywa się krzyże, które zostaną odsłonięte w liturgii Wielkiego Piątku. Dzisiejszą niedzielą kończymy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Składam serdeczne podziękowanie ks. Eugeniuszowi za ten czas łaski, za słowo Boże, tak ważne w naszym codziennym życiu, szczególnie o miłości i realnej obecności Boga w Kościele. Niech Bóg – przez wstawiennictwo naszego patrona św. Jana Kantego umacnia  w mądrości i dzieleniu się wiarą z każdym spotkanym na drodze życia.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Piątek – Droga krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych i młodzieży o 18.30. W tym tygodniu będzie to śpiewana Droga Krzyżowa w wykonaniu chóru parafialnego z Nasutowa. Niedziela godz. 17.30 – Gorzkie żale. 
  3. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa – rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
  4. Przed kościołem młodzież z KSM naszej parafii rozprowadza palmy wielkopostne.
  5. Próby dla kandydatów do bierzmowania: 7, 13 i 18 kwietnia godz. 19.30. 18 kwietnia próba z świadkami. Próby będą w kościele.
  6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania 10 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00.
  7. Bardzo dziękujemy za ofiarowane dary dla uchodźców z Ukrainy. Dalej zbieramy żywność długoterminową, środki opatrunkowe, środki dezynfekcyjne i czystości.
  8. Na stoliku z tyłu kościoła są rozprowadzane przez CARITAS baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki.
  9. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele. Taca na budowę kościoła będzie w Niedziele Palmową – 10 kwietnia.
  10. Słowo na nowy tydzień: Wezwani jesteśmy by przynosić plon obfity.