Kościół z oddali

III Niedziela Wielkiego Postu

  1. Bardzo dziękuję za dary przynoszone do kościoła w ramach pomocy uciekinierom wojennym z Ukrainy. Najbardziej potrzebne obecnie są: opatrunki, leki przeciwbólowe, środki dezynfekcyjne, żywność długoterminowa (najlepiej z możliwością bezpośredniego spożycia tzn. puszki, konserwy itp.), środki czystości. Obecnie pomagający nie potrzebują ubrań. Z tyłu kościoła jest też karton, do którego składane są dary wymienione na przykrywce, które będą przekazane przez Harcerzy z Przemyśla bezpośrednio na granicę w Medyce.
  2. W piątek 25 marca wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie uroczysty akt przyjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są ulotki informujące o tym i jednocześnie deklaracja adopcji. Kto zechce proszę zabrać deklaracje ze sobą i przynieść w piątek by dokonać uroczystego aktu adopcji.
  3. W następną niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św., a po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  4.  Zapraszamy na Nowenny do MB Nieustającej Pomocy w środy po wieczornej Mszy św. Msza św. zbiorowa i nowenna do św. Jana Kantego w czwartek o 18.00 i nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa o 17.00 (dla dzieci) i o 18.40 (dla młodzieży i dorosłych).
  5. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele.
  6. Słowo na nowy tydzień: W Krzyżu Chrystusa jest nasze uzdrowienie.
Plakat informujący o nocnym polsko-ukraińskim czuwaniu modlitewnym w intencji pokoju w Kościele pw. Św. Mikołaja w Lublinie w dniu 26.03.2022 o godz. 19:30.