VII Niedziela zwykła

Apel Metropolity Lubelskiego:

Umiłowani w Chrystusie Panu Siostry i Bracia!

Odpowiadając na zachętę Ojca świętego i apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski – proszę wszystkich diecezjan o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie. Zachęcam, aby najbliższy tydzień stał się szczególnym czasem solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami.

Wspominajmy ich w Modlitwie powszechnej. Niech miejscowe grupy i wspólnoty podejmą modlitwę w parafiach. Proszę również, aby przez najbliższy tydzień na zakończenie każdej Mszy Świętej odśpiewane były suplikacje o odsunięcie widma wojny, która zawsze niesie śmierć i zniszczenie.

W tym trudnym dziejowym momencie okażmy solidarność i jedność. Zewnętrznym wyrazem naszego zaangażowania będzie podświetlenie przez cały tydzień Wieży Trynitarskiej w Lublinie barwami Ukrainy.

Na czas podjętej modlitwy z serca błogosławię

Wasz biskup Stanisław

  1. W najbliższą niedzielę 27 lutego studenci Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II przed kościołem będą zbierać ofiary do puszki na Towarzystwo Przyjaciół KUL.
  2. W piątek 25 lutego grupa charyzmatyczna naszej parafii zaprasza na modlitwę uwielbienia, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00
  3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na prace w naszym kościele.
  4. Słowo na nowy tydzień: „Łatwo kochać przyjaciela – najtrudniej okazać miłość nieprzyjacielowi”.