III Niedziela Adwentu

  1. Dzisiejsza niedziela radości (Gaudete) uświadamia nam, że „blisko jest Pan”. Starajmy się dobrze wykorzystać dany nam jeszcze czas Adwentu.
  2. Od 15 grudnia wprowadzone będą nowe limity osób w kościołach. Obłożenie nie może przekraczać 30% powierzchni – nie wlicza się w to osób zaszczepionych. Odpowiedzialnym za weryfikacje obecnych jest proboszcz, który nie ma prawnej możliwości sprawdzania paszportów covidowych. W duchu odpowiedzialności proszę, by osoby zaszczepione miały ze sobą paszport covidowy, który mogą okazać w razie kontroli uprawnionym do tego służbom. Przypominam o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła.
  3. Zapraszamy na Roraty – w dni powszednie o 6.00. Przychodząc przynosimy ze sobą świece lub lampiony.
  4. Na stoliku przy wyjściu z kościoła jest pobłogosławiony opłatek i sianko na stół wigilijny. Są również świece Caritas, którymi wspieramy różne formy pomocy potrzebującym. Pamiętajmy o naszych bliskich i sąsiadach, a szczególnie o osobach samotnych, niepełnosprawnych, którzy sami nie będą mogli przyjść po opłatek czy świece do kościoła – niech to będzie jeden z adwentowych dobrych uczynków.
  5. Dzisiaj przed kościołem jest kiermasz ciast i przetworów domowych z przeznaczeniem na pomoc dla Moniki chorej na neuropatię. W holu głównym szkoły nr 58 zbierane są dary rzeczowe (żywność długoterminowa, słodycze, środki czystości) w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. W zakrystii można także przekazać dary na paczki dla samotnych i bezdomnych organizowane przez kościół rektoralny pw. św. Judy Tadeusza w ramach „wigilii dla bezdomnych i samotnych”
  6. W piątek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będzie prowadził ks. Piotr Ochal. Nauki rekolekcyjne będą 17 i 18 grudnia o godz. 6.00, 16.30 i 18.00. W niedzielę według porządku niedzielnego. Spowiedź we wszystkie dni rekolekcji od 16.00. W piątek 17 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 grupa charyzmatyczna zaprasza na modlitwę uwielbienia.
  7. Do 19 grudnia można zgłaszać wolę spotkania w czasie wizyty duszpasterskiej. Zgłoszenia w zakrystii, kancelarii parafialnej, telefonicznie, mailowo czy przez formularz na stronie internetowej.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone na prace w kościele.
  9. Słowo na nowy tydzień: „ Prostujcie drogę Panu”