II Niedziela Adwentu

 1. W związku z pandemią w kościołach obowiązuje limit obłożenia, który wynosi 50% – nie dotyczy osób zaszczepionych. Przypominamy, że w obiektach zamkniętych obowiązkowe jest zakrywanie twarzy i nosa (nie dotyczy osób ze wskazaniami medycznymi). Bardzo prosimy, aby osoby przyjmujące komunie św. na rękę ustawiały się na początku kolejki i przyjmowały jako pierwsze.
 2. W środę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.00, 16.30 i 18.00. Od 12.00 do 13.00 jest Godzina Łaski – czas w którym modląc się przez wstawiennictwo Niepokalanej Dziewicy Maryi można wyprosić wiele łask miłosierdzia dla ludzi i świata.
 3. Na stoliku przy wejściu do kościoła są pobłogosławione opłatki oraz sianko na stół wigilijny. Są również dostępne świece Caritas. Pamiętajmy o sąsiadach, przyjaciołach, znajomych, osobach starszych, chorych, niepełnosprawnych – przekażmy Im pobłogosławiony opłatek.
 4. Z racji pandemii w tym roku wizyta duszpasterska będzie na zasadzie zgłoszenia. Do 19 grudnia prosimy zgłaszać do zakrystii, kancelarii parafialnej, telefonicznie czy mailowo wolę, wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkania. Wizyta rozpocznie się od 3 stycznia. Po zgłoszeniach ustalimy harmonogram wizyty
 5. Zapraszamy na Msze św. roratnie w dni powszednie o 6.00. Przynieśmy ze sobą świece lub lampiony.
 6. W niedzielę 12 grudnia w ramach Ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” w głównym wejściu Szkoły nr 58 od 10.00 do 14.30 będą zbierane: żywność długoterminowa, słodycze, środki czystości, art. papiernicze oraz zabawki (nowe). Nie zbieramy odzieży i pluszaków.
 7. W niedzielę 12 grudnia przed kościołem charytatywny kiermasz ciast, domowych przetworów i innych wyrobów na rzecz leczenia i rehabilitacji Moniki, która choruje na neuropatię. Potrzebna jest specjalistyczna rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna. W związku z tym, całkowity dochód z kiermaszu zostanie przekazany na leczenie chorej Moniki. Organizatorem kiermaszu jest Komitet Społeczny ,,Zostać Aniołem”.
 8. W zakrystii do 19 grudnia zbieramy żywność na paczki dla bezdomnych w ramach akcji prowadzonej przez kościół rektoralny pw. św. Judy Tadeusza z ul. Abramowickiej
 9. Zostało włączone ogrzewanie kościoła – bardzo prosimy by pamiętać o zamykaniu drzwi.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na prace w naszym kościele – szczególnie za dzisiejsza tacę formę zbiórki na budowę kościoła.
 11. Słowo na nowy tydzień: „Wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże”.