I Niedziela Adwentu

 1. Rozpoczynamy czas Adwentu – oczekiwania na Narodzenie Jezusa Chrystusa i powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa na końcu wieków. Przeżywając Adwent – mamy szczególną okazję do praktycznej realizacji przykazania miłości Boga i drugiego człowieka. Bądźmy wrażliwi na ludzi potrzebujących pomocy. Dzielmy się dobrem, serdecznością, życzliwością, ale także pomagajmy jedni drugim.
 2. Dzisiaj o godz. 11.30 zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Niestety z racji pandemii nie będziemy roznosili ich po mieszkaniach. Opłatki będą dostępne jedynie w kościele lub mogą być przyniesione przez rodzinę, sąsiadów czy znajomych. Pamiętajmy o sąsiadach, przyjaciołach, znajomych, osobach starszych, chorych, niepełnosprawnych – przekażmy Im pobłogosławiony opłatek. Na stoliku obok opłatków są wyłożone też świece Caritas oraz żele do dezynfekcji rąk.
 3. Młodzież z KSM rozprowadza zdrapki adwentowe dla dzieci i młodzieży. W poszczególnych polach są zadania do wykonania w poszczególne dni adwentu.
 4. W czasie Adwentu zapraszamy na Roraty, odprawiane w dni powszednie o godz. 6.00. Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie. Prosimy o przyniesienie świec, które będą zapalane od świecy roratnej.
 5. W tym tygodniu wypada I Środa, I Czwartek, I Piątek i I sobota miesiąca. Nabożeństwa wynagradzające po wieczornych Mszach św., a nowenna do św. Józefa w środę przed wieczorną Mszą św.
 6. W I piątek chcemy odwiedzić chorych z posługą sakramentalną. Adresy prosimy zgłaszać do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Spowiedź od 16.00, a o 16.30 Msza św.
 7. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą od 17 do 19 grudnia. Szczegółowy program zostanie podany w późniejszym terminie.
 8. Z racji pandemii w tym roku wizyta duszpasterska będzie na zasadzie zgłoszenia. Od dzisiaj do 19 grudnia prosimy zgłaszać do zakrystii, kancelarii parafialnej, telefonicznie czy mailowo wolę, wspólnej modlitwy i błogosławieństwa mieszkania. Wizyta rozpocznie się od 3 stycznia. Po zgłoszeniach ustalimy harmonogram wizyty
 9. W najbliższą niedzielę przed kościołem będzie charytatywny kiermasz ciast, domowych przetworów i innych wyrobów na rzecz leczenia i rehabilitacji Moniki, która choruje na neuropatię. Potrzebna jest specjalistyczna rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna. W związku z tym, całkowity dochód z kiermaszu zostanie przekazany na leczenie chorej Moniki. Organizatorem kiermaszu jest Komitet Społeczny ,,Zostać Aniołem”
 10. Zostało włączone ogrzewanie kościoła – bardzo prosimy by pamiętać o zamykaniu drzwi.
 11. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele.
 12. Słowo na nowy tydzień: „Nabierz odwagi i oczekuj Pana”