III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna

  1. Dzisiejsza niedziela obchodzona jako niedziela biblijna rozpoczyna Tydzień Biblijny. Tematem tygodnia jest Eucharystia jako „ święta Wieczerza”. Temat zwraca uwagę na nierozdzielny związek: Ewangelia wprowadza w Eucharystię, Eucharystia odsyła do Ewangelii. Znajdźmy czas na czytanie i rozważanie Słowa Bożego i umacnianie się Eucharystią.
  2. Przypominamy o obowiązku zakrywania twarzy i nosa oraz dezynfekcji rąk przed wejściem do kościoła. Bardzo proszę zajmować miejsca tam gdzie są kartki z napisem „Miejsce modlitwy” oraz zachowaniu dystansu min. 1,5m od innej osoby.
  3. W piątek 23 kwietnia wypada Uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona naszej Ojczyzny (odpust w parafii św. Wojciecha). Msze św. o 7.00 i 18.00.
  4. Na adresy mailowe rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. została przesłana informacja od Ks. Łukasza.
  5. W dniu wczorajszym odbyło się zaliczenie dla przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania w naszym kościele. Nie wszyscy zgłoszeni byli obecni. Jeżeli ktoś nie mógł być w tym terminie, a chce przystąpić do bierzmowania prosimy zgłaszać się do Ks. Łukasza lub do kancelarii parafialnej.
  6. Bardzo proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła we wtorek o 17.00.
  7. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na prace w naszym kościele.
  8. Słowo na nowy tydzień: „Słowo Twoje Panie jest radością serca”