II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Niedziela Miłosierdzia Bożego nazywana była Przewodnią lub Białą kończy oktawę Wielkanocy – uwielbiamy dzisiaj Boga Wszechmogącego za nieskończone miłosierdzia okazywane człowiekowi.
  2. Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązuje limit 60 osób obecnych na nabożeństwach. W kościele należy przestrzegać nakazu zakrywania twarzy i nosa, dezynfekcji rąk oraz utrzymania dystansu min. 1,5 m osoba od osoby. Siadamy w miejscach oznaczonych jako „miejsce modlitwy”
  3. W dniu dzisiejszym można zyskać odpust zupełny spełniając następujące warunki: stan łaski uświęcającej (przy braku możliwości spowiedzi w obecnej sytuacji należy wzbudzić w sercu akt żalu doskonałego), brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, komunia święta (także przyjęta w sposób duchowy), modlitwa Ojcze nasz i Wierzę zakończona wezwaniem „Jezu Miłosierny ufam Tobie” – przed Najświętszym Sakramentem (także w formie wizualnej).
  4. Z racji Niedzieli Miłosierdzia Bożego zapraszam do modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Będziemy transmitowali tę modlitwę na naszej stronie internetowej.
  5. Z racji pandemii i zaleceń sanitarnych został przełożony termin bierzmowania. W najbliższą sobotę młodzież przygotowująca się do przyjęcia tego sakramentu będzie miała zaliczenie zgodnie z informacjami jakie zainteresowanym przesłał ks. Łukasz, a o nowym terminie bierzmowania poinformujemy jak tylko będzie to możliwe.
  6. Zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy w środy po wieczornej Mszy św.
  7. Msza św. zbiorowa i Nowenna do św. Jana Kantego w każdy czwartek o godz. 18.00
  8. Słowo na niedzielę: Miłosierdzie Boga umocnieniem wiary i nadziei.