V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiejsza niedziela w tradycji kościoła nazywana jest Niedzielą Czarną – dzisiaj zakrywa się krzyże, które zostaną odsłonięte w liturgii Wielkiego Piątku. Po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie uczniów klasy 3c i klas 3 innych szkół przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. w naszej parafii. O 20.00 spotkanie online kandydatów do bierzmowania.
  2. Przypominamy o obowiązku przestrzegania zasad sanitarnych: obowiązkowa maska zakrywająca usta i nos, dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła i zachowanie odstępu od innych osób min. 1,5 m.
  3. W czwartek wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Msze św. o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie można dokonać duchowej adopcji dziecka poczętego. Na stoliku z tyłu kościoła będą wyłożone dla chętnych deklaracje duchowej adopcji. Zachęcamy do modlitwy w intencji ochrony życia
  4. W zakrystii są do pobrania Torby na pomoc dla potrzebujących. Napełnione żywnością długoterminowa i środkami czystości przynosimy do zakrystii do następnej niedzieli.
  5. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa – rozpoczyna Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
  6. W poniedziałek 29 marca (Wielki Poniedziałek) po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.
  7. Dzisiaj przed kościołem – Kiermasz wielkanocny. Wszystkie rzeczy zostały wykonane przez uczniów Zespołu Szkół nr 13 oraz dzieci naszej parafii uczących się w innych szkołach. Bardzo dziękuję wszystkim za poświęcony czas i za piękne wykonanie ozdób i kartek świątecznych.
  8. Na stoliku z tyłu kościoła są rozprowadzane przez CARITAS baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki.
  9. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele i spłatę zobowiązań kredytowych.
  10. Słowo na nowy tydzień: Wezwani jesteśmy by przynosić plon obfity.