Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX Tydzień zwykły

 1. Od wczoraj tj. 17 października w kościele jednorazowo może przebywać maksymalnie 50 osób. Bardzo proszę o przestrzeganie tych zasad w imię odpowiedzialności i miłości bliźniego. Jednocześnie przypominam o obowiązku zakrywania twarzy i nosa oraz dezynfekcji rąk. Bardzo proszę o przestrzeganie zasady, że osoby przyjmujące Komunię św. na rękę podchodzą na początek i przyjmują jako pierwsze.
 2. Dzisiejsze spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św.  w naszym kościele jest odwołane. Na stronie internetowej parafii został podany adres mailowy, na który prosimy o kontakt rodziców dzieci, które będą przygotowywały się do Pierwszej Komunii św.
 3. We wtorek wypada Uroczystość Odpustowa ku czci św. Jana Kantego – naszego patrona. Msze św. tego dnia będą o 7:00, 8:30, 16:30 i 18:00. Sumie odpustowej o godz. 18:00 będzie przewodniczył ks. kan. Marek Warchoł – dziekan dekanatu Lublin Zachód i proboszcz parafii MB Różańcowej.
 4. W tym tygodniu obchodzimy:
  • we wtorek (20 października 2020) – wspomnienie św. Jana Kantego (odpust parafialny w naszej Parafii),
  • w czwartek (22 października 2020) – wspomnienie św. Jana Pawła II.
 5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są kartki wypominkowe. Proszę zabrać ze sobą i wpisać imiona zmarłych polecanych modlitwie różańcowej. Kartki przynosimy do kancelarii lub zakrystii, gdzie będzie ustalony dzień modlitwy.
 6. W związku z sytuacją epidemiczną oraz ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych Arcybiskup Metropolita Lubelski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim wiernym archidiecezji lubelskiej i osobom przebywającym w tym czasie na jej terenie. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy świętej nie jest obciążona grzechem. Dyspensa obowiązuje od niedzieli 18 października do odwołania.
 7. Korzystających z dyspensy zachęcamy do udziału we Mszy świętej w dni powszednie, z zachowaniem roztropności, wzajemnej troski o siebie i wszystkich przepisów sanitarnych. Zachęcamy również, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie, a także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na prace w naszym kościele.
 9. Słowo na nowy tydzień: „Wy jesteście światłem świata” .