Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Tydzień zwykły

W XXVIII Niedzielę Zwykłą (11 października 2020) odbędą się transmisje Mszy Św. o godz. 10:00, 11:30, 18:00 i 20:00. Czytania na dziś.

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą.

XXVIII Niedziela zwykła

 1. Obserwujemy w ostatnim czasie zwiększoną ilość zachorowań na koronawirusa. Powoduje to u wielu ludzi obawy przed zakażeniem. Księża biskupi określając sposoby przyjmowania Komunii św. wskazali na obowiązujące praktyki przyjmowania komunii św. tradycyjnie do ust i na rękę. Komunii św. udzielamy wzdłuż ławek kościoła w nawie głównej i nawach bocznych. W zaistniałej sytuacji bardzo prosimy, aby osoby przyjmujące Komunię św. na rękę ustawiały się na początku i przyjmowały Ją jako pierwsze. Jednocześnie przypominamy o obowiązku zakrywania twarzy i nosa nie tylko w kościele lecz także w przestrzeni publicznej
 2. Dzisiaj o 17:00 spotkanie grupy I i III, a o 19.00 II, IV i V młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania w naszej parafii.
 3. W następną niedzielę 18 października po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I komunii św. w naszym kościele.
 4. W niedzielę 18 października na Mszy św. o godz. 11:30 będziemy modlili się z okazji imienin w intencji Ks. Łukasza o błogosławieństwo Boże w pracy duszpasterskiej.
 5. W tym tygodniu obchodzimy:
  1. w poniedziałek (12 października) – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego,
  2. w czwartek (15 października) – wspomnienie św. Teresy od Jezusa,
  3. w piątek (16 października) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,
  4. w sobotę (17 października) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego. 
 6. We wtorek 20 października wypada wspomnienie św. Jana Kantego – patrona naszego kościoła – odpust parafialny. Bardzo proszę o pomoc w posprzątaniu kościoła w sobotę 17 października od godz. 15:00.
 7. W dniach 15-18 października 2020 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbędzie się VI Kongres Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „Przestrzenie dialogu. Chrześcijańskie inspiracje kultury spotkania”.  Wśród gości Kongresu znajdą się kard. Kurt Koch, który otrzyma doktorat honoris causa, kard. Gerhard L. Müller, kard. St. Dziwisz, bp Serafin Amielczenkow, Rocco Buttiglione i wiele innych osób. Serdecznie zapraszamy do udziału w kongresie i wydarzeniach kulturalnych, które będą towarzyszyć obradom. Debaty będą też transmitowane drogą internetową. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.kongres.lublin.pl
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace w naszym kościele.
 9. Słowo na nowy tydzień: „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia